close
تبلیغات در اینترنت
عکس
آخرين ارسال هاي تالار گفتمان
کمی طاقت داشته باشید...
عنوان پاسخ بازدید توسط
3 951 khanevadehh
1 824 ali1371
1 684 ali1371
1 857 ali1371
1 793 ali1371
3 1912 ali1371
2 458 ali1371
2 370 ali1371
آرامگاه کوروش بزرگ | Tomb of Cyrus the great
دسته بندی : عکس,
  • بازدید : (269)

آرامگاه کوروش بزرگ | Tomb of Cyrus the great

The Tomb of Cyrus is the burial place of Cyrus the Great of Persia. The tomb is located in Iran, at the Pasargadae World Heritage Site. It has six broad steps leading to the sepulchre, the chamber of which measures 3.17 m long by 2.11 m wide by 2.11 m high and has a low and narrow entrance. Though there is no firm evidence identifying the tomb as that of Cyrus, Greek historians tell that Alexander III of Macedon believed it was.

آرامگاه کوروش بزرگ که مقبره کوروش دوم هخامنشی ملقب به کوروش بزرگ یا کوروش کبیر است، بنایی بی‌پیرایه ولی با معماری منحصربه‌فرد، در فاصله حدود یک کیلومتری جنوب غربی کاخ‌های پاسارگاد است. این بنا از همه سوی دشت مرغاب پیداست، به‌ویژه اگر از سمت جنوب غربی از راه باستانی گذر کنیم و از تنگه بلاغی وارد دشت شویم، نخستین چیزی که جلب توجه می‌کند آرامگاه کوروش است. این اثر در سال ۲۰۰۴ میلادی به عنوان زیر مجموعه پاسارگاد تحت شماره ۱۱۰۶ در میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌است.

 

ادامه مطلب را بخوانید 

 


عکس های جالب و طنز سی آر تی
دسته بندی : عکس,
  • بازدید : (259)

 عکس های جالب و طنز

 عکس های جالب و طنز (112)


عکس های جالب و طنز سی آر تی
دسته بندی : عکس,
  • بازدید : (341)

عکس های خنده دار از سوژه های وطنی (52)


رفیق باس ....
دسته بندی : عکس,
  • بازدید : (255)
میگن “دیگه دوران رفاقت بازی تموم شده… دوره دوره پول و ثروت و سرمایه داریه فعلا تنها پوله که رفیق واقعی هر کسی هست…”
 
طاقت بیار رفیق

رفیق یعنی :

(یک جمله در مورد رفیق بگو )
 
طنز؛ رفیق باس…! ( تصویری)
طنز؛ رفیق باس…! ( تصویری)

عکس نقاشی های خنده دار و بامزه در خیابان
دسته بندی : عکس,
  • بازدید : (269)

عکس نقاشی های خنده دار و بامزه در خیابان


عکس نقاشی های خنده دار و بامزه در خیابان

  نقاشی های خنده دار

عکس نقاشی های خنده دار و بامزه در خیابان


مکان های تاریخی و گردشگری بی نظیر در تهران
دسته بندی : عکس,
  • بازدید : (338)

کاخ صاحبقرانیه

کاخ صاحبقرانیه که در شمیرانات واقع شده از بناهای متعلق به دوره قاجار است و بخش های مختلف آن دیدنی و جالب توجه است.

مکان های تاریخی و گردشگری بی نظیر در تهران +عکس

دست نیافتنی ترین آبشار ایران (تکناز.ir)
دسته بندی : عکس,
  • بازدید : (235)
تاف نام بیشه ای بسیار زیبا و بکر که در اطراف روستای پیر امام بخش زز و ماهرو شهرستان الیگودرز واقع است. این بیشه در ارتفای 1670 متری از سطح دریا واقع و از پوشش گیاهی و جنگلی زیبایی  برخوردار شده است .
 
از نظر تنوع پوشش گیاهی تنوع خاصی را دارد، بطوری که از نظر تعداد درختهای مثمر میتوان به گردو، انجیر وحشی، انگور وحشی، گلابی کوهی و زال زالک و تمشک نام برد و از نظر پوشش گیاهی نیز این منطقه حدود یکصد نوع داروی گیاهی منحصر به فرد منطقه زز و ماهرو را به خود اختصاص داده است و حیواناتی چون خرس گراز گرگ  خرگوش کبک کلاغ و ... را میتوان در این نواحی مشاهده کرد.

 آبشار زیبای تاف که از ارتفاع حدود 600 متری به بیشه تاف سرازیر شده و جلوه ی خاصی به این منطقه می دهد . لازم به یاد آوری است این آبشار به میزان و کیفیت ریزش نزولات آسمانی وابسته بوده و بصورت فصلی خروش خود را به نمایش میگذارد.
 
در زمستان این آبشار باوجود ریزش های جوی بسیار یخ می زند که خود زیبایی دیگری از طبیعت را به نمایش می گذارد. بهترین زمان جهت دیدن این آبشار از اواسط اسفند تا اواسط خرداد میباشد . با این حال این بیشه از وجود چند چشمه زیبا و دایمی بهره میبرد.

تاف نام بیشه ای بسیار زیبا و بکر که در اطراف روستای پیر امام بخش زز و ماهرو شهرستان الیگودرز واقع است . این بیشه در ارتفای 1670 متری از سطح دریا واقع و از پوشش گیاهی و جنگلی زیبایی  برخوردار شده است . از نظر تنوع پوشش گیاهی تنوع خاصی را دارد، بطوری که از نظر تعداد درختهای مثمر میتوان به گردو، انجیر وحشی، انگور وحشی، گلابی کوهی و زال زالک و تمشک نام برد و از نظر پوشش گیاهی نیز این منطقه حدود یکصد نوع داروی گیاهی منحصر به فرد منطقه زز و ماهرو را به خود اختصاص داده است و حیواناتی چون خرس گراز گرگ  خرگوش کبک کلاغ و ... را میتوان در این نواحی مشاهده کرد.

 آبشار زیبای تاف که از ارتفاع حدود 600 متری به بیشه تاف سرازیر شده و جلوه ی خاصی به این منطقه می دهد . لازم به یاد آوری است این آبشار به میزان و کیفیت ریزش نزولات آسمانی وابسته بوده و بصورت فصلی خروش خود را به نمایش میگذارد.در زمستان این آبشار باوجود ریزش های جوی بسیار یخ می زند که خود زیبایی دیگری از طبیعت را به نمایش می گذارد. بهترین زمان جهت دیدن این آبشار از اواسط اسفند تا اواسط خرداد میباشد . با این حال این بیشه از وجود چند چشمه زیبا و دایمی بهره میبرد.

برای رسیدن به این آبشار باید راه روستای زیبای پیرامام را در پیش گرفت و پس از گذر از میان روستای قدیم و جدید و زیارت امامزاده به این منطقه ی زیبا و آرام دست یافت.

 
سفری به دست نیافتنی ترین آبشار ایران (+عکس)
 
 

سوتی سریال آوای باران ! مسئولین رسیدگی کنن لطفا !!!
دسته بندی : عکس,
  • بازدید : (234)
سوتی جالب در سریال آوای باران (عکس)
 
سوتی در فیلم ها و سریال های تلویزیونی بخشی از جذابیت های حاشیه ای تولیدات رسانه ای در فرهنگ و ادبیات ما ایرانی ها شده است.
 
در تازه ترین نوع این سوتی ها، بخشی از سریال «آوای باران» به کارگردانی حسین سهیلی زاده است که در آن پدر خوانده باران؛ مهران احمدی؛ در زندان از طریق تلفن با ملاقت کننده خود گفتگو می کند اما تلفن که ناشیانه روی پیشخوان و روبروی چشمان مخاطب تیزبین و نکته سنج قرار دارد خالی از هر نوع سیم ورودی و خروجی ارتباطی است!
 

عجایب ایرانی ! (ادامه مطلب)
دسته بندی : عکس,
  • بازدید : (216)

عکس های خنده دار از عجایب ایران (5)

عکس های خنده دار از عجایب ایران (5)


عکس های خنده دار این ماه (www.taknaz.ir)
دسته بندی : عکس,
  • بازدید : (325)

هرچند اعتقادی به این مزخرفات ندارم !

ولی

امیدوارم فال قهوتون از اول به اینصورت باشه …

عکس های خنده دار آخر هفته (157)

 

درگیر افکار اون نارنجی ام که شکست عشقی خورده !

 

عکس های خنده دار آخر هفته (157)

بقیه عکس ها در ادامه مطلب ...

 


ليست صفحات
تعداد صفحات : 7